Izrael, Syjoniści który Izrael jest Boży?

Dział poświęcony wszelkiego rodzaju zagadnieniom związanym z religiami chrześcijańskimi.
Awatar użytkownika
tadeusz2904

Re: Izrael, Syjoniści który Izrael jest Boży?

Postautor: tadeusz2904 » sob sty 12, 2019 2:01 pm

Sadlor pisze:Ciekawa analiza czasów ostatecznych i Izraela w świetle ostatnich wydarzeń na świecie

https://www.youtube.com/watch?v=9uLZxz- ... e=youtu.be

Sadlor odsłuchałem tego księdza ze względu na twój inspirujący nietuzinkowy założony temat.

Ale ten ksiądz nic nie powiedział .
Myślę że chciał zapełnić lukę w temacie zbawienia właśnie od Żydów, bo tego są śladowe ilości.
Dla mnie to zrozumiałe bo niewygodne nikomu.

Ach ci żydzi niby ich nie widać ale w przestrzeni widać skutki ich działania.
Spróbuj tylko na to zwrócić uwagą a będziesz miał przyklejoną łatkę lub szuflada.

Ja może bym się z tym tematem zmierzył ale może być tak jak ze świadkami .
Tu odwołam się do obrazu.
Wchodząc z poboru do wojska nad bramą transparent - WITAMY WAS- odwracam głowę po wejściu - MAMY WAS.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » sob sty 12, 2019 2:50 pm

A cha coś przywołany ksiądz mówił o jakiejś krowie która urodziła się w USA.

W latach 70 u nas była krowa była mało spotykana w okolicy krowa rasy jersej.
Była czerwona z białą obwódką wokół pyska - w porównaniu z innymi z okolicy ładna zgrabna i powabna, ha,ha.
Facet chyba z ośrodka rolniczego przyjeżdżał regularnie autobusem brał próbki mleka pytał co jadła ile wypiła wody itd.
Dla mnie nie sprawiała żadnych kłopotów jako pastuchowi - może to ta https://www.tygodnik-rolniczy.pl/articl ... kiem-stoi/

Sadlor

Postautor: Sadlor » pn sty 14, 2019 12:02 am

Dziękuję i jest mi bardzo miło Tadeuszu że przynajmniej ciebie interesuje ten temat, dla mnie powiem szczerze ten wywód księdza okazał się bardzo ciekawy a i sama sprawa z krową też mnie zafrapowała.

Ale żeby nie było nudno myślałem ostatnio nad pewnym wersetem Pisma i zapewne niedługo podzielę sie moimi przemyśleniami na forum dałem to jednak na razie starszym braciom do weryfikacji i zanim się podzielę zapytam i ciebie oraz innych uczestników forum co sądzicie o tym wersecie Słowa

( Rzy 11: 26 ) "I w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel I odwróci bezbożność od Jakuba."
z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » pn sty 14, 2019 3:06 pm

Sadlor pisze:Dziękuję i jest mi bardzo miło Tadeuszu że przynajmniej ciebie interesuje ten temat, dla mnie powiem szczerze ten wywód księdza okazał się bardzo ciekawy a i sama sprawa z krową też mnie zafrapowała.

Ale żeby nie było nudno myślałem ostatnio nad pewnym wersetem Pisma i zapewne niedługo podzielę sie moimi przemyśleniami na forum dałem to jednak na razie starszym braciom do weryfikacji i zanim się podzielę zapytam i ciebie oraz innych uczestników forum co sądzicie o tym wersecie Słowa

( Rzy 11: 26 ) "I w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel I odwróci bezbożność od Jakuba."

No wiesz Sadlor podstawową wiedzę w temacie wiary mam ogarniętą sięgam wyżej.
Temat Izraela i syjonizmu baardzo rzadko kto podejmuje może dlatego że jest mocno zmanipulowany ( jak to zauważyłeś )-
a ewentualne ,, przecieki "mogą być kontrolowane.

Wróć do „Tematy związane z chrześcijaństwem”