Wesołych Świąt

Czyli dział poświęcony na wszelkiego rodzaju rozmowy niekoniecznie związane z przesłaniem forum
Awatar użytkownika
tadeusz2904

Re: Wesołych Świąt

Postautor: tadeusz2904 » wt gru 04, 2018 9:45 pm

Iskierka pisze:
tadeusz2904 pisze:
Iskiereczko!

Prawie jak Salomon !.

Takiego wpisu tu trzeba, ale to dla ludzi dojrzałych.

Swoją drogą również dziękuję Grzesiowi bo jest pomocny dla ludzi którzy są rozdarci w tym temacie.
,COKOLWIEK ROBICIE, JECIE CZY PIJECIE CZYŃCIE TO NA CHWAŁĘ BOŻĄ, .
Kol 3,17.
,,A wszystko,co czynicie w słowie lub w uczynku wszystko czyńcie w imię Pana Jezusa"UBG.

Ja to nie świętuję, bo po troszę nie chcę, po troszę nawyki- wolę spokój.

Masz rację Tadeuszu :)

,,Suma wszystkiego,coś słyszał:{w moim przypadku coś przeżył,widział,doświadczył} Boga się bój,a przykazań jego przestrzegaj,bo na tem człowiekowi wszystko zależy:
Ponieważ każdy uczynek,i każdą rzecz tajną,lub dobrą,lub złą,Bóg na sąd przywiedzie." stara BW.

Będąc w szkole powszechnej -paczka z pomarańczą,jabłkiem,orzechem,lizakiem.
Szkoła ponad podstawowa obowiązkowy wyjazd z internatu na święta.
W pracy był epizod, zamiast z hotelu do domu - na święta w góry.
Będąc świadkiem w święta na głoszenie na ruskie wioski - oj słuchali.(prawosławni obchodzą 2 tygodnie później).

Teraz jestem wolny i mam podwyższoną samoocenę jak widzę tą całą otoczkę świąteczną.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

christianinroman

Postautor: christianinroman » pt gru 07, 2018 9:52 am

Widzę (a mogę źle widzieć), że kłania się mam 2 list św.apostoła Pawła do Koryntian 6.14-7.1. Umiłowani w Panu Jezusie. Nie widzicie tych zagrożeń jakie świat wrogi Bogu chce nam dać. Mam moralny i duchowy obowiązek ostrzegania dzieci Bożych przed zwiedzeniami. Przecież sam Chrystus ostrzegał apostołów i nas; zaczął właśnie od słów : ,,Uważajcie aby Was ktoś NIE ZWIÓDŁ."
Mateusza 24.4. Halloween już się WKRADŁO do Polski,New Age, magia, wróżby i czary i inne pogańskie zwyczaje i praktyki. Paweł też ostrzegał chrześcijan przed obcymi folozofiami i praktykami
Trzeba znać pochodzenie tych tzw.świąt. Oczywiście to decyzja każdego jest osobista, ale ja nie rozumiem jak można nad tym przejść obojętnie
Nasz Bóg jest Święty i mamy tak żyć aby Jemu (nie światu)się podobać. Chciałbym usłyszeć o sobie: ,, To jest moje dziecko w którym mam upodobanie."

Awatar użytkownika
Grzes55555

Postautor: Grzes55555 » pt gru 07, 2018 11:35 am

Miałem tego nie poruszać bo to niezbyt grzeczne, ale Apostoł Paweł ganił osoby żyjące nie nauką Chrystusową, a jeżeli Chrystus czegoś nie nauczał to jest to INNA nauka.
A i Piotr też to robił.
W organizacji wszystko było zakazane, nie wolno tego, nie wolno tamtego...
Nic nie wolno.!
Raptem.. większość wyszła z organizacji.
Czy to nie jest tak zwany efekt ,,spuszczenia ze smyczy" iż teraz ludzie mówią- A kto mi teraz zabroni? Przecież nie podlegam ludzkim zakazom!

! Kor 6:12
Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko mi wolno, ale ja niczemu nie oddam się w niewolę.

Natan

Postautor: Natan » sob gru 08, 2018 3:27 am

List do Rzymian 14:5-13: "Jeden czyni różnicę między dniem a dniem, inny z kolei sądzi, że każdy dzień jest równie ważny. Niech każdy żyje zgodnie ze swoim przekonaniem. Kto przestrzega dnia – przestrzega dla Pana. Kto jada – czyni to dla Niego, gdyż dziękuje Bogu. Kto nie jada, też nie jada dla Pana – i dziękuje Bogu. Nikt z nas przecież dla samego siebie nie żyje ani nie umiera. Bo jeśli żyjemy, dla Pana żyjemy, i jeśli umieramy, dla Pana umieramy. Czy więc żyjemy, czy umieramy, należymy do Niego. Chrystus po to umarł i zmartwychwstał, aby panować nad umarłymi oraz nad żywymi. Dlaczego więc osądzasz swego brata? Albo dlaczego go odrzucasz? Wszyscy przecież staniemy przed Boskim trybunałem. Mówią o tym słowa: Jak żyję – mówi Pan – zegnie się przede Mną wszelkie kolano i wszelki język wyzna Boga. A zatem każdy z nas za samego siebie zda sprawę przed Bogiem. Przestańmy się więc osądzać! Raczej zastanówmy się, jak nie dawać bratu powodu do potknięcia lub wywołania skandalu.".

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » sob gru 08, 2018 5:55 am

Natan pisze:List do Rzymian 14:5-13: "Jeden czyni różnicę między dniem a dniem, inny z kolei sądzi, że każdy dzień jest równie ważny. Niech każdy żyje zgodnie ze swoim przekonaniem. Kto przestrzega dnia – przestrzega dla Pana. Kto jada – czyni to dla Niego, gdyż dziękuje Bogu. Kto nie jada, też nie jada dla Pana – i dziękuje Bogu. Nikt z nas przecież dla samego siebie nie żyje ani nie umiera. Bo jeśli żyjemy, dla Pana żyjemy, i jeśli umieramy, dla Pana umieramy. Czy więc żyjemy, czy umieramy, należymy do Niego. Chrystus po to umarł i zmartwychwstał, aby panować nad umarłymi oraz nad żywymi. Dlaczego więc osądzasz swego brata? Albo dlaczego go odrzucasz? Wszyscy przecież staniemy przed Boskim trybunałem. Mówią o tym słowa: Jak żyję – mówi Pan – zegnie się przede Mną wszelkie kolano i wszelki język wyzna Boga. A zatem każdy z nas za samego siebie zda sprawę przed Bogiem. Przestańmy się więc osądzać! Raczej zastanówmy się, jak nie dawać bratu powodu do potknięcia lub wywołania skandalu.".

Amen.

Awatar użytkownika
Grzes55555

Postautor: Grzes55555 » sob gru 08, 2018 9:21 am

Tak, ale o jakich Świętach mówi tu Paweł? Czy oby o wszystkich?
Porusza On sprawę diety, Nowiu oraz Sabatu. :)
Oczywiście nikomu nie zarzucam tego że nie jest biblijnie wierzącym chrześcijaninem.
Oczywiście może ktoś mi ( jak zrzeszą każdemu innemu ) przykładowe pytanie..
,,Czy korzystasz z telefonu, pociągów i komputera? ".
Odpowiem że tak.
Odpowiedź mogła by brzmieć - ,, A gdzie w Biblii pisze o tych rzeczach?
Możliwe że niektórzy rodzice praktykują i uczestniczą w tych świętach mają dobre intencje, na przykład dlatego aby wynagrodzić to co odebrała dzieciom Strażnica chcą dać radę dzieciom.
Oczywiście nie odbieram braterstwa moim Siostrom i Braciom.
Nie chcę też wywoływać żadnych sporów bo nie na tym rzecz polega.
Chciałem tylko aby nikt nie wmawiał własnym dzieciom że ,,święty: Mikołaj istnieje i nożna napisąc do niego list..; jak i inne tezy które są wpajane dzieciom.
Kochani, Czy chcielibyście aby Wasze dzieci były co roku przez Was okłamywane?
A idąc tym krokiem - Czy sami chcielibyśmy być oszukiwani?
Jezus Chrystus jest Bogiem Prawdy. Pamiętamy dobrze do czego nas zachęcał - ,,Bądźcie naśladowcami moimi".
Gdy dzieci będą już na tyle rozwinięte emocjonalne mogą zadać pytanie - ,,Mamo / tato, dlaczego mnie okłamywaliście?
Co wtedy powiecie własnym potomkom?

To co u napisałem nie miało na celu obrażenie kogokolwiek.
Miało na celu pobudzenie do osobistej refleksji aby otworzyć oczy każdemu z nas.

Iskierka

Postautor: Iskierka » sob gru 08, 2018 12:46 pm

Staram się zrozumieć każdy punkt widzenia i doceniam to, że mówi się o zagrożeniach, jakie wkradają się do zborów Pańskich. Jednak w temacie Świąt Bożego Narodzenia patrzę jeszcze pod innym kątem. Chcę podkreślić, że nie chodzi o to aby lekceważyć pewne informacje, ale każdy z nas jest albo sporadycznie przebywa z wierzącymi w kościele, gdzie akcentuje się fakt narodzenia Chrystusa.
W środowisku ewangelicznym, w którym przebywam, mówi się o tym, że data 25 grudnia to data umowna narodzin Pana Jezusa. Biblia o tym nie mówi to fakt, ale wspomina o wielkiej radości aniołów, którzy ogłaszali pasterzom tę nowinę, a mędrcy ze wschodu przyszli z podarunkami i oddali pokłon małemu dziecku, przyszłemu Królowi królów i Panu panów, Zbawicielowi świata. Czyżby wtedy ta radość i składane podarunki były czymś złym, świadczyły o jakichś korzeniach pogańskich?

Dzisiaj obdarowywanie kogoś, szczególnie w tym czasie świątecznym, niektórzy uważają za pogańskie. Ja się z tym nie zgadzam. Każdy dzień jest dobry, a jeśli ktoś robi to w czasie świąt, bo spotyka się z rodziną, to co w tym zdrożnego? Chyba liczą się intencje, a nie czas obdarowania. Obecnie hojni Pracodawcy, różni Sponsorzy, Fundacje, wybierają ten czas świąteczny aby nagrodzić pracowników dodatkową premią świąteczną, paczką dla dzieci lub ubogich rodzin. Potocznie mówimy na to „gwiazdka”. Jeśli ktoś uważa, że to pogańskie, to nie musi przyjmować takich darów, bonusów pieniężnych w tym okresie, dla spokoju sumienia i w imię swojej „poprawności politycznej”. Nie zabierajmy jednak radości innym.

Myślę, że kością niezgody jest to, że chrześcijanie zaczęli obchodzić to święto, może bardziej akcentować fakt narodzin Zbawiciela akurat w czasie, gdy pogański świat nie znając Chrystusa, radował się swoimi świętami - słynne Saturnalia, narodziny boga słońca. Aby głosić Chrystusa w tym czasie, chrześcijanie postanowili niejako „świętować” by poganie zobaczyli, że jest inny Bóg, do którego mają się zwrócić i zaprzestali czczenia swoich bóstw. Czyżby Pana Jezusa uważano za wcielenie boga Mitry i to jest tzw. korzeń pogański, zgorszenie dla niektórych wierzących?

Odnoszę wrażenie, że źle pojęta nadgorliwość może prowadzić do szukania „dziury w całym”. Ludzie zakonu – to wierzący, którzy dopatrują się w innych wierzących złych intencji, koniecznie oczekują takiego samego zachowania, sami chcą być sumieniem dla drugich pozbawiając Ich własnego myślenia. To manipulowanie czyjąś wiarą, a My „Pańscy jesteśmy” jak mówi List do Rzymian 14 rodz. Nie podejrzewam Braci w kościele o to, że czczą pogańskie bóstwa w czasie okresu Bożonarodzeniowego i praktykują jakieś pogańskie zwyczaje. Oczywiście nie mówię ogólnie o wszystkich ale o tych, z którymi mam kontakt. Są hojni, wzajemnie się obdarowują cały rok, a nie tylko w święta.

Dla uściślenia – ja nie ubieram choinki, nie przygotowuję jakiś konkretnych 12 potraw, nie stawiam talerzyka pustego na stole, ale gdy zapraszam kogoś albo sama idę w gościnę w tym czasie, staram się godnie zachowywać, nie zapominać o Moim Zbawicielu, dawać świadectwo. W moim domu rodzinnym zawsze był „dodatkowy talerz zupy”, jak to się mówi, aby podjąć gościną kogoś kto przyszedł z niezapowiedzianą wizytą, zarówno w ciągu całego roku, jak i w dni świąteczne. Gościnność to cecha ludzi wierzących.

Święta to czas wolny od pracy i codziennej gonitwy (dzisiaj już niekoniecznie), czas odprężenia, spotkań rodzinnych. Dla niektórych to czas aby się zatrzymać i pomyśleć o Bogu. My mamy możliwość wykorzystać ten czas na ewangelizowanie swojej rodziny, bo z zasady nikt nam nie odmówi rozmów, skoro jest to Święto Bożego Narodzenia.
:)
Ostatnio zmieniony sob gru 08, 2018 9:13 pm przez Iskierka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » sob gru 08, 2018 5:54 pm

Iskierka pisze:
Dla uściślenia – ja nie ubieram choinki, nie przygotowuję jakiś konkretnych 12 potraw, nie stawiam talerzyka pustego na stole, ale gdy zapraszam kogoś albo sama idę w gościnę w tym czasie, staram się godnie zachowywać, nie zapominać o Moim Zbawicielu, dawać świadectwo. W moim domu rodzinnym zawsze był „dodatkowy talerz zupy”, jak to się mówi, aby podjąć gościną kogoś kto przyszedł z niezapowiedzianą wizytą, zarówno w ciągu całego roku, jak i w dni świąteczne. Gościnność to cecha ludzi wierzących.

Święta to czas wolny od pracy i codziennej gonitwy (dzisiaj już niekoniecznie), czas odprężenia, spotkań rodzinnych. Dla niektórych to czas aby się zatrzymać i pomyśleć o Bogu. My mamy możliwość wykorzystać ten czas na ewangelizowanie swojej rodziny, bo z zasady nikt nam nie odmówi rozmów, skoro jest to Święto Bożego Narodzenia.
:)

Iskiereczko piszesz że pasterze się radowali, że narodził się zbawiciel i - bardzo dobrze.

Po zatem te zacytowane Twoje słowa-brawo prawie jak Salomon.
Pozdrawiam Cię serdecznie .

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » sob gru 08, 2018 6:10 pm

A może żeby zadowolić Grzesia i Romana obchodzić jedno święto.

https://www.youtube.com/watch?v=cravmF9RTxE

No jeżeli ktoś nie był na pamiątce to dla niego unikat.

christianinroman

Postautor: christianinroman » ndz gru 09, 2018 8:39 pm

Już starożytny Izrael otrzymał od Boga przykazanie by nie przyjmować zwyczajów narodów pogańskich - sąsiadów Izraela. Czyżby nas chrześcijan to już nie obowiązywało? Dziękować Bogu za Jezusa narodziny możemy cały rok i dawać sobie prezenty cały rok. A co apostołowie pisali w swoich listach do nowonarodzonych dzieci Bożych? 2 do Koryntian 6.14-7.1; Jakuba 4.1-4,7,8; 1 Jana 2.15-17.

Wróć do „O tym i o tamtym”