1 List Jana 2,24

W tym miejscu można zamieszczać cytaty z chrześcijańskich publikacji dedykowane na dany dzień.
Natan

1 List Jana 2,24

Postautor: Natan » sob gru 08, 2018 4:43 am

Jeśli pozostanie w was to, co od początku słyszeliście, i wy pozostaniecie w Synu i w Ojcu.
1 List Jana 2,24

Clarence Hall, korespondent z rejonu południowego Pacyfiku w czasie II wojny światowej, zrelacjonował zadziwiające wydarzenie, które miało miejsce podczas wkroczenia amerykańskich wojsk do miejscowości Summabuke. W przeciwieństwie do innych wiosek Okinawy, które żołnierze zdobyli, ta była czysta i schludna, a jej mieszkańcy nadzwyczaj wykształceni i uprzejmi wobec innych. Zaskoczeni tym kontrastem żołnierze wyznaczyli pewnego oficera, by zbadał tę sprawę. Dlaczego ta wioska była tak różna od innych? Korespondent tak zrelacjonował dociekania w tej sprawie:

„Trzydzieści lat przed wojną zatrzymał się tu pewien amerykański misjonarz. Podczas jego pobytu nawróciło się tutaj dwóch braci Shosei i Mojok Kina. Misjonarz pozostawił im Biblię i po krótkim czasie wyjechał z Japonii. Przez 35 lat ludzie z wioski nie mieli żadnego kontaktu z innymi chrześcijańskimi misjonarzami, ale wcielali w życie zasady Biblii. Ci bracia uczyli mieszkańców wioski, aż każdy mężczyzna, każda kobieta i dziecko stali się chrześcijanami. Shosei został przełożonym tej wioski, a jego brat – nauczycielem. Biblia była tu czytana codziennie, a jej wskazówki stawały się prawami wioski. Nie mogę myśleć o pożytku z czytania Biblii, nie myśląc o Summabuke” - konkludował Clarence Hall.

Hall zapamiętał też relację jednego z sierżantów, który patrolował okolicę: „Nie mieści mi się to w głowie” - mówił - „ludzie z Biblią razem z dwoma starymi facetami zaczęli żyć jak Jezus Chrystus! Może używamy złej broni, aby zapanować nad światem?”.

Kartka z kalendarza "Dobry Zasiew", 7 grudnia 2018.

Awatar użytkownika
Datsun

Re: 1 List Jana 2,24

Postautor: Datsun » sob gru 08, 2018 5:52 am

Bardzo piękne i ciekawe świadectwo bracie Natanie.
Dziękuję i pozdrawiam. :)

Iskierka

Re: 1 List Jana 2,24

Postautor: Iskierka » sob gru 08, 2018 1:16 pm

Natan pisze:Jeśli pozostanie w was to, co od początku słyszeliście, i wy pozostaniecie w Synu i w Ojcu.
1 List Jana 2,24

Clarence Hall, korespondent z rejonu południowego Pacyfiku w czasie II wojny światowej, zrelacjonował zadziwiające wydarzenie, które miało miejsce podczas wkroczenia amerykańskich wojsk do miejscowości Summabuke. W przeciwieństwie do innych wiosek Okinawy, które żołnierze zdobyli, ta była czysta i schludna, a jej mieszkańcy nadzwyczaj wykształceni i uprzejmi wobec innych. Zaskoczeni tym kontrastem żołnierze wyznaczyli pewnego oficera, by zbadał tę sprawę. Dlaczego ta wioska była tak różna od innych? Korespondent tak zrelacjonował dociekania w tej sprawie:

Trzydzieści lat przed wojną zatrzymał się tu pewien amerykański misjonarz. Podczas jego pobytu nawróciło się tutaj dwóch braci Shosei i Mojok Kina. Misjonarz pozostawił im Biblię i po krótkim czasie wyjechał z Japonii. Przez 35 lat ludzie z wioski nie mieli żadnego kontaktu z innymi chrześcijańskimi misjonarzami, ale wcielali w życie zasady Biblii. Ci bracia uczyli mieszkańców wioski, aż każdy mężczyzna, każda kobieta i dziecko stali się chrześcijanami. Shosei został przełożonym tej wioski, a jego brat – nauczycielem. Biblia była tu czytana codziennie, a jej wskazówki stawały się prawami wioski. Nie mogę myśleć o pożytku z czytania Biblii, nie myśląc o Summabuke” - konkludował Clarence Hall.

Hall zapamiętał też relację jednego z sierżantów, który patrolował okolicę: „Nie mieści mi się to w głowie” - mówił - „ludzie z Biblią razem z dwoma starymi facetami zaczęli żyć jak Jezus Chrystus! Może używamy złej broni, aby zapanować nad światem?”.

Kartka z kalendarza "Dobry Zasiew", 7 grudnia 2018.

Dobre świadectwo, zachęcające do siania Bożego Słowa, które w swoim czasie wydaje owoc. Nas już może nie być na ziemi, ale pozostanie Słowo.....
:)

Wróć do „Tekst dzienny”