Przypowieści Salomona 4:27

W tym miejscu można zamieszczać cytaty z chrześcijańskich publikacji dedykowane na dany dzień.
Iskierka

Przypowieści Salomona 4:27

Postautor: Iskierka » sob gru 29, 2018 2:16 pm

Nie zbaczaj ani na prawo, ani na lewo...” – Przypowieści Salomona 4:27

Jako wierzący powinniśmy być umiarkowani w swoich poglądach. Mądrość chodzi środkiem drogi sprawiedliwości (wg Biblii Gdańskiej, Przyp. Sal. 8,20). Powinniśmy znać wszystkie prawdy Pisma i każdą z nich w takiej samej mierze stosować w życiu wiary.

Z jednej strony wiemy, że Bóg jest światłością, ale z drugiej cieszymy się z tego, że jest miłością, dlatego nie powinniśmy nigdy zapominać w naszym codziennym życiu o prawdzie i o miłości.

Z jednej strony nie wolno nam zapominać, że uczynki nie są warunkiem zbawienia, ale z drugiej powinniśmy pamiętać o tym, że są one naturalnym rezultatem żywej wiary.

Z jednej strony bardzo ważne jest, abyśmy znali nasze wysokie stanowisko i wszystkie przywileje, jakie podarował nam Bóg w Chrystusie, ale z drugiej nie wolno nam zapominać o okazywaniu tego w praktyczny sposób.

Jeśli upadamy, okażmy skruchę, ale nie traćmy też wiary w Boga, który przebacza i pozwala zacząć od początku tym, którzy wyznają swoje winy.

Chociaż to prawda, że wszystko zależy od Bożego błogosławieństwa, bądźmy pracowici jak mrówki.

Żony niech będą uległe swoim mężom, ale mężowie niech nie zapominają miłować swoich żon.

Z jednej strony naszym zadaniem jest wychowywać dzieci w karności i napominaniu Pańskim, ale z drugiej strony nie wolno nam pobudzać ich do gniewu przez naszą zbytnią surowość lub oschłe traktowanie.

Choć ważne jest, abyśmy pamiętali o jedności i pokoju w społeczności wierzących, to jednak nie wolno nam ignorować prawdy, że Bóg wzywa nas do odłączenia się od zła i do osądzenia grzechu.

Dobrze jest, jeśli zdajemy sobie sprawę z niebezpieczeństw, jakie niesie ze sobą liberalizm, ale pamiętajmy, że konserwatyzm również może stanowić poważny problem, jeżeli ignoruje zaistnienie nowych wyzwań, okoliczności i zjawisk.

Tekst z kalendarza „Dobry Zasiew”, 29.12.2018 r.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Re: Przypowieści Salomona 4:27

Postautor: tadeusz2904 » sob gru 29, 2018 5:01 pm

O Iskierka zerwała kartkę a nam zapodała tekst.

,,Nie uchylaj się na prawo ani na lewo; owszem , odwróć nogę twoję od złego".BW.Przypowieści Salomonowe 4:27.

No i dalej pisze , ,, że uczynki nie są warunkiem zbawienia".ak.4.

Droga, idź powiedz to świadkom .

W organizacji w mowie i piśmie są ciągłe przypomnienia, że ,,WIARA BEZ UCZYNKÓW JEST MARTWA".

Jeżeli będziesz dalej tak pisać to cię naznaczą jako nieodpowiednie towarzystwo .
Wiesz mi, naznaczeni w zborze nie mają łatwo, no i przedłoży Ci się na samopoczucie
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Iskierka

Postautor: Iskierka » ndz gru 30, 2018 3:18 pm

tadeusz2904 pisze:O Iskierka zerwała kartkę a nam zapodała tekst.

,,Nie uchylaj się na prawo ani na lewo; owszem , odwróć nogę twoję od złego".BW.Przypowieści Salomonowe 4:27.

No i dalej pisze , ,, że uczynki nie są warunkiem zbawienia".ak.4.

Droga, idź powiedz to świadkom .

W organizacji w mowie i piśmie są ciągłe przypomnienia, że ,,WIARA BEZ UCZYNKÓW JEST MARTWA".

Jeżeli będziesz dalej tak pisać to cię naznaczą jako nieodpowiednie towarzystwo .
Wiesz mi, naznaczeni w zborze nie mają łatwo, no i przedłoży Ci się na samopoczucie

Tadeuszu, zamieściłam komentarz z kartki kalendarza, to nie moje myśli, aczkolwiek zgadzam się z nimi.
Nie martwię się "towarzystwem" świadków, bo tam już nie przebywam, ale w towarzystwie innych Braci w wierze. Co do naznaczonych to masz rację, że każdy kto jest w zborze SJ na "celowniku" musi się czuć fatalnie, to jeszcze bardziej mnie utwierdziło, że podjęłam słuszną decyzję opuszczając to "chore środowisko" ludzi zmanipulowanych i zalęknionych.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » ndz gru 30, 2018 4:46 pm

A cha, to tak się sprawy mają !

Ja, żeby dojść do takich wniosków z kalendarza nie potrzebuję go, już od dłuższego czasu po prostu o tym wiem.
Człowiek jest istotą statyczną.
Ażeby tą statyczność zachować potrzebna jest równowaga a klucz do równowagi znajduje się w mózgu .

Bardzo dobrze że przypomniałaś pośrednio o tych punktach w odniesieniu do Prz.4:27.

Można rozszerzyć o:
--za dużo pracy.--za dużo odpoczynku.
--za dużo troski o zdrowie.--za mało .
Wszystko cały czas trzeba korygować - oj nieszczęsny ja człowiek.

To co Ty przywołałaś - jest to naturalnym rezultatem żywej wiary.
To co ja trzeba doświadczenia ,mądrości, wysiłku.
Pozdrawiam.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Wróć do „Tekst dzienny”