Potrzebne świadectwa do specjalnego wydania Biblii

Zapraszamy do opisywania swoich świadectw nawrócenia lub innych świadectw działania Boga w swoim życiu.
Natan

Re: Potrzebne świadectwa do specjalnego wydania Biblii

Postautor: Natan » sob lip 14, 2018 7:37 am

korba pisze:
Natan pisze:Przygotowywana jest specjalna edycja Nowego Testamentu, w której zamieszczone byłyby materiały dla poszukujących Świadków Jehowy. W związku z tym potrzebne są świadectwa byłych Świadków. Tu na Forum kilka takich znajdujemy. Kto z Was zgadza się, by zamieścić jego świadectwo w tym wydaniu Pisma Św., niech to najpierw przemyśli z modlitwą, a potem to potwierdzi. Szczegóły dogramy.

I co? Dwa lata i ukazało się to wydanie?

Korbo, dziękuję za zainteresowanie tym projektem.

Jeśli chodzi o zebranie dostatecznej liczby świadectw - to zostały one opracowane i przygotowane. Byli Świadkowie stanęli na wysokości zadania.

Natomiast otrzymałem taką odpowiedź od osoby pilotującej projekt:

"Ja spróbowałem, ale nie udało mi się. Piotr Zaremba nie chciał się tym zająć sam. Jeśli ty byś chciał albo znasz ktoś, który by chciał, to on jest otwarty".

Bliżej nie wiem, na czym polegały przeszkody. Czy może zabrakło środków lub sponsorów...

Osobiście nie mam przekonania do tego projektu, m.in. dlatego, że nie pochwalam przekładu Stare i Nowe Przymierze, przekładu literackiego autorstwa Piotra Zaremby i Anny Haning. W moim odczuciu to przekład nie tylko dowolny, ale wręcz samowolny; miejscami jest parafrazą. A właśnie Nowy Testament z tego tłumaczenia, miał być wykorzystany w tym specjalistycznym wydaniu NT.

Natan

Re: Potrzebne świadectwa do specjalnego wydania Biblii

Postautor: Natan » sob lip 14, 2018 8:29 am

Jeszcze chciałbym dodać, że kiedyś bardziej optymistycznie oceniałem przekład Piotra Zaremby i Anny Haning, ale po bliższym przyjrzeniu się mu uznałem za nieudany. Dlatego pozbyłem się mojego papierowego egzemplarza, a mam tylko legalnie zakupioną kopię PDF.

Wróć do „Świadectwa”