Finanse Towarzystwa Straznica - Zdziwicie się w co inwestują

Jeśli znasz jakiś ciekawy i pożyteczny film godny polecenia to opisz to tutaj.
Awatar użytkownika
sabekk

Re: Finanse Towarzystwa Straznica - Zdziwicie się w co inwestują

Postautor: sabekk » pn wrz 03, 2018 8:04 am

Datsun pisze:Związek więc jakiś jest ale nie bezpośredni. Tak jak pisałem wcześniej, że patrząc tymi kategoriami to każdy chrześcijanin i instytucja jest gdzieś w podobny sposób zamieszany. WTS jest na świeczniku, więc nic dziwnego że ludzie doszukują się różnych związków i "haków".
Czy słusznie to już musi sam każdy ocenić.

Związek jest tylko taki, że ktoś obraca pieniędzmi, ale nie są to pieniądze WTS, tylko pieniądze które WTS się należą. W zasadzie jak przeglądasz portale anglojęzyczne w tej kwestii to widać, że jeśli ktoś się przyczepia to bardziej do kwestii moralnych. A że to powinni oddać te pieniądze i takie różne tam. Innymi słowy z boku, gdy się ktoś przygląda, sprawa może wyglądać na kontrowersyjną. Ja pozwolę sobie to zilustrować:

(Łukasza 7:36-50 NWT)
36.  A któryś z faryzeuszy zapraszał go do siebie na obiad. Toteż wszedł do domu owego faryzeusza i ułożył się przy stole.
37.  I oto niewiasta, która w mieście była znana jako grzesznica, dowiedziała się, że on się ułożył do posiłku w domu faryzeusza, i przyniosła alabastrowe naczynie z wonnym olejkiem,
38. a zająwszy miejsce z tyłu u jego stóp, płakała i poczęła zraszać łzami jego stopy oraz wycierała je włosami swej głowy. Czule też całowała jego stopy i nacierała je wonnym olejkiem.
39.  Na ten widok faryzeusz, który go do siebie zaprosił, rzekł sam w sobie: „Gdyby ten człowiek był prorokiem, wiedziałby, kim i jakiego pokroju jest ta niewiasta, która go dotyka — że jest grzesznicą”.
40.  A wtedy Jezus mu rzekł: „Szymonie, mam ci coś do powiedzenia”. Ten rzekł: „Nauczycielu, powiedz!”
41.  „Dwaj mężczyźni byli dłużnikami pewnego pożyczkodawcy — jeden był zadłużony na pięćset denarów, a drugi na pięćdziesiąt.
42.  Gdy nie mieli czym spłacić, on obydwom wspaniałomyślnie darował. Który z nich zatem będzie go bardziej miłował?”
43.  Szymon, odpowiadając, rzekł: „Przypuszczam, że ten, któremu wspaniałomyślnie darował więcej”. Rzekł mu: „Osądziłeś poprawnie”.
44.  Po czym odwrócił się do niewiasty, a do Szymona rzekł: „Czy widzisz tę niewiastę? Wszedłem do twego domu; ty nie dałeś mi wody do obmycia stóp. Ale ta niewiasta zrosiła łzami moje stopy i wytarła je swymi włosami.
45.  Ty mnie nie pocałowałeś, ona zaś od godziny, której wszedłem, nie przestała czule całować mych stóp.
46.  Ty nie natarłeś mej głowy oliwą, a ona natarła me stopy wonnym olejkiem.
47.  Przeto mówię ci, że jej grzechy, chociaż liczne, są przebaczone, gdyż bardzo miłowała; ale komu mało przebaczono, ten mało miłuje”.
48.  Potem rzekł do niej: „Twoje grzechy są przebaczone”.
49.  Wtedy ci, co z nim półleżeli przy stole, poczęli między sobą mówić: „Kim jest ten człowiek, który nawet przebacza grzechy?”
50.  On zaś rzekł do niewiasty: „Twoja wiara cię wybawiła; idź w pokoju”.

Zauważ, że Jezus niejako otrzymał "profit" wynikający z zachowania owej grzesznicy. Obmyła mu i ucałowała stopy, natarła olejkiem wonnym (że już nie wspomnę o źródle pieniędzy za jakie owy kupiła). A jednak nie odrzucił tej "darowizny". To ona zachowała się niczym gospodarz, a nie ten faryzeusz. Jednak dla patrzącego z boku na tę sytuację faryzeusza wyglądało to bardzo kontrowersyjnie: "niewiasta, która go dotyka jest grzesznicą"
Oczywiście jest to tylko taka ilustracja biblijna, a nie uzasadnienie biblijne tej styuacji. Chodziło mi o to, że z boku sprawy mogą wyglądać kontrowersyjnie, zwłaszcza gdy intencje owych kontrowersji szukają.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » sob wrz 08, 2018 6:35 am

Tak czy owak to podsumowując ten wątek sprawa wygląda tak, że pieniądze które prawnie należą (lub należą się) do Towarzystwa Strażnica ale będące w posiadaniu zewnętrznej firmy są bez wpływu T.S. lokowane w podejrzane etycznie inwestycje.
Ani to kolor biały ani czarny, raczej szary. Powinni coś z tym zrobić, bo sprawa może się nieźle rozdmuchać.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw wrz 13, 2018 11:15 am

Gdybyś zadał sobie choć odrobinę trudu i poczytał ten wątek to zauważyłbyś, że napisałem coś bardzo podobnego co Ty powyżej.
Nie ma to jak wbić szpilę ot tak dla zasady, prawda Korbo ? :roll:

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt wrz 14, 2018 1:23 pm

korba pisze:
Datsun pisze:Nie ma to jak wbić szpilę ot tak dla zasady, prawda Korbo ?

Widzisz Datsun, bo szpila i to dla zasady była wbita tutaj, w pierwszym poście:
Grzes55555 pisze:Chyba nie będę komentował... chciałbym aby każdy ze świadków sam to sprawdził i przemyślał.
https://www.youtube.com/watch?v=EI8OU1ePH34

Ale jak się Grzesiowi wykaże, że pisze/sugeruje bzdury i uprawia propagandę anty świadkową, to... jemu NIC się z Twojej strony nie stanie.
A jak korba broni prawdy obnażając jakieś dziwaczne pomysły Grzesia to nazywasz to wbijaniem szpili.
Naprawdę świadkowie nie mogą się bronić bez takich komentarzy?
Grzesiowi napisałeś choć na PW, żeby bardziej przemyśliwał tematy i zarzuty aby nie pisał kierując się 'fantastyką'? Bo wątpię...

Wciąłeś się w ten wątek bez czytania postów i zwyczajnie w swoim stylu zachowujesz jak przysłowiowy słoń w sklepie z porcelaną. Zjechałeś mnie, a okazuje się że napisałem wcześniej na temat bankowości dokładnie to samo. Wystarczyło tylko poczytać co inni na ten temat piszą. Czy to taki wielki trud? I jak zwykle odwrócenie kota ogonem. Standard. Nie, no po prostu jak w piaskownicy... :)

Odnośnie Grzesia to żadnych bzdur nie napisał tylko polecił do obejrzenia. Jak widać Strażnica jak byś nie kombinował w bieli nie jest. :?

Ilyad

Postautor: Ilyad » pt wrz 14, 2018 2:17 pm

A jak korba broni prawdy....

Kłamstwo to niezbyt dobra metoda na obronę prawdy drogi Bobo...

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz wrz 16, 2018 4:50 pm

Witam
Wydzieliłem posty jako nowy wątek :

viewtopic.php?f=32&t=2051&p=25104#p25104

Wróć do „Ciekawe filmy”